Dlaczego warto by młodzi grali w brydża?

1. Świetna zabawa
Gra w brydża to przede wszystkim świetna zabawa, która przynosi masę frajdy. Naprawdę potrafi wciągnąć !

2. Wartościowe hobby na całe życie
Większość osób, która rozpoczyna swoją przygodę z brydżem automatycznie zdobywa wartościową pasję na całe życie. W brydża można grać i 60 lat, a gwarantujemy – nie znudzi się!

3. Ćwiczy pamięć
Trening pamięci jest nieodzownym elementem gry w brydża, a dzieje się to wszystko przyjemnie i jakby przy okazji. Pamięć poprawi się już po kilku sesjach brydża!

4. Rozwija wyobraźnię
Grając w brydża wciąż próbujemy wyobrażać sobie możliwe scenariusze, rozkłady kart, czy kombinacje. Wyobraźnia i dalekowzroczność szybko stają się mocną stroną grających.

5. Poprawia koncentrację
Gra w brydża to doskonały trening koncentracji, bo ta zabawa koncentrację wymusza.

6. Podnosi matematyczne umiejętności
Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie. To wszystko w pamięci i beż żadnego problemu, dzięki zabawie jaką jest brydż!

7. Poprawia wyniki w nauce
Amerykanie dowiedli, że uczniowie grający w brydża robią znacznie większe postępy w nauce niż ich rówieśnicy, którzy w brydża nie grają.
Żródło

8. Poprawia system immunologiczny
Nieco bardziej zaskakujące wyniki badań naukowych dowodzą również, że gra w brydża poprawia także system immunologiczny.
Żródło

9. Uczy odpowiedzialności i współpracy
Jako że zawsze gramy, skazani jesteśmy na konieczność współpracy z drugą osobą. Jesteśmy także odpowiedzialni za nasze poczynania!

10. Nowe znajomości
Jako że brydż jest grą szalenie towarzyską, nawiązywanie nowych znajomości przy zielonym stoliku jest się zupełnie naturalne.

>X

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Witaj! Zapytaj o nasze zajęcia brydża dla młodych i dorosłych.
Pisz śmiało!
Rozpocznij rozmowę