Kadra Wrocław

Katarzyna Dufrat
29 lat, wrocławska brydżystka, arcymistrz.

Z brydżem związana nieprzerwanie od 12 lat. Pasją do brydża zarażona w szkole.
Animator brydża we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska.

Sportowo – od 2012 roku reprezentantka Polski. Zdobywczyni wielu medali na arenie międzynarodowej w konkurencjach drużynowych i parowych. Od wielu lat w parze z Justyną Żmudą, wywalczyły pozycję „jedynki” i „dwójki” polskiego brydża kobiecego (według Oficjalnego Rankingu PZBS). Najważniejsze sukcesy: trzykrotna srebrna medalistka parowych Mistrzostw Europy (2015, 2016, 2017), drużynowa brązowa medalistka Mistrzostw Europy (2016) oraz Olimpiady Brydżowej (2012).

Zawodowo – nauczyciel i instruktor brydża z kilkuletnim doświadczeniem (m.in. trener sekcji sportowej Politechniki Wrocławskiej). Kilkukrotny coach juniorskiej reprezentacji Polski. Popularyzatorka brydża we wrocławskich środowiskach senioralnych. Ukończyła Politechnikę Wrocławską.

„Brydż fascynuje mnie nieprzerwanie od pierwszych chwil spędzonych przy stoliku. Nadal zachwyca mnie to jak zgrabnie potrafi połączyć i wciągnąć: dzieci i młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów. To jak zupełnie niepostrzeżenie poprawia pamięć, zwiększa koncentrację, uczy analitycznego myślenia, planowania swoich poczynań oraz współpracy z drugim człowiekiem. I wszystko dzieje się właściwie samo, w atmosferze świetnej zabawy. Brydż to gra do której podejście można mieć w pełni profesjonalne lub całkowicie rozrywkowe. I niezależnie od tego którą drogę wybierzemy, z pewnością będziemy usatysfakcjonowani.”

Linki zewnętrzne:
Wikipedia
Cezar – Polski system klasyfikacyjny
Światowa Organizacja Brydża